Miraç Çağrı Aktaş – Hikayelerinin adamı

Miraç Çağrı Aktaş ile tanışmam, otobüste karşılıklı oturan dört kadının kitaplarını karşılıklı okumaya başlamasıydı. İçimden dedim ki; “Sanırım bedava dağıtıyorlar.”  

Dayanamadım, yavaş yavaş bir tane okurun arkasına doğru yeltendim. Kitabının içeriğini merak ediyordum. O an okuyabildiğim tek cümle, “Seviyorum dedim, sevmekle yetinmeyip sonuna kadar hissettirdim.  Sonuç? Yine kaybettim.” cümlesi olmuştu.  Tabi ki dayanamadım ve en yakın AVM’ye gitmek için telefonumdan Navigasyon beye rota oluşturdum. D&R mağazasına girdiğimde kitabı aramama gerek kalmadan en çok satanlar arasında gördüm ve o kadar yolu boşuna gitmediğimin farkında vardım. Birden fazla eseri vardı ancak içimdeki ses, ‘Yine de Sevdik’ ve ‘Bana Seni Seviyorum Deme Hissettir’ kitabını almamı söyledi bana. Yaklaşık bir ay içerisinde iki eserini okudum. Akıcılık ve duygularını merak ettiren bir bakış acısı ile kaleme alırken acıları ile savaşan bir sızı olarak nitelendirebilirim eserlerini. Yalnız söylemeden edemeyeceğim; herkesin aşk hikâyesi sizin dikkatinizi çekmeyebilir. Ben de aslında sevmiyorum, bana ne… 

Sen birine âşık olmuşsun, kız sana pas vermemiş ve sen ona şiirler yazıyorsun. Çok klişe duruyor dışarıdan bakınca fakat içine girdiğinde yolunu kaybetmiş bir bireye döndüğümü hissettim. Okudum, okudum ve okudukça merakım arttı. Bunu başarabilmek önemli. Başarırsan duyguların karşı tarafa geçer, karşı tarafa geçerse D&R mağazasında, en çok satanlar arasında olursun.

Kalemine sağlık Miraç Çağrı Aktaş.

Eserlerinde aklıma takılan satırlar;
  • Seviyorum dedim, sevmekle yetinmeyip sonuna kadar hissettirdim. Sonuç? Yine kaybettim.
  • Gitmekte özgürsün.
  • Ben seni ısıtmak için canımı yakarken, diğerleri sana “Seni seviyorum.” der, üşürsün.
  • Her şeyi bilmenize gerek yok. Sizi çok seven bir kalbin değerini bilin, yeter. ‘O’ buna değer dediğim insanların, aslında hiçbir şeye değmediğini görmekten yoruldum.
  • Mutlu insan da yazamaz. Mutlu bir insanın yazdığı tek şey kendi mutluluğu olur. O yüzden pek ilgi çekmez.
  • Daha çok yazan kesim; yalnız, mutsuz, kırık, içi paramparça, hiç kimseye zerre kadar güveni kalmayan insanlar çünkü.
  • Ve emin olun, en güzel bu insanlar sever, güzel de sever. Aşkı ve gerçek sevgiyi böyle insanlar hak eder.
  • Aşkı hak etmeyen insanlar burun burunadır her zaman. Bunu sizde biliyorsunuz. Ama sanki bize iyi gelen insanları birisi özenle alıp, kilometrelerce uzaklara koymuş.
  • Ve işte bu uzaklığa rağmen sever bu paramparça insanlar. Siz siz olun, sakın ha sakın kendinden ödün vermeyen birisi için duygularınızı harcamayın.
Yazarın Eserlerini temin edebileceğiniz siteler:

https://www.kitapambari.com/yine-de-sevdik?gclid=CjwKCAjw7MzkBRAGEiwAkOXexJnY0738p7gSymOgcvROVOxow-0L-94KVnOZ3OtWKtkd-sWjETsXxBoChtcQAvD_BwE

https://www.dr.com.tr/Yazar/mirac-cagri-aktas/s=206820

https://www.kitapyurdu.com/yazar/mirac-cagri-aktas/172824.html

Fatma Köseoğlu

Fatma Köseoğlu

Gülüşüne dokun :)

Miraç Çağrı Aktaş – Hikayelerinin adamı” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İçerik Platformu