Arda Erel – Umut dağıtan genç yazar

İnstagram uygulaması, bazı insanlara ‘Yürü ya kulum!’ tabirine yakışacak şekilde yolunu açtı, diyebiliriz. Bunlardan bir tanesi de insanlara umut dağıtan genç yazar Arda Erel.  Kendisiyle tanışmam biraz garip oldu, diyebilirim. Sabahları işe geç kalmamak için saatimi 06:30’a
kurduğum zamanlarda yataktan çıkmak çok zor geliyordu.Arda Erel Şuan bunu okurken aklınıza yataktan hiç çıkmak istemediğiniz bir pazartesi sabahını getirin. 🙂 Neyse… Afyonumu patlatabilmek için telefonumu aldım ve direkt instagram uygulamasına girdim, karşıma çıkan gönderilere hızlı hızlı like atarak ilerlerken arkadaşımın art arda paylaştığı gönderilerin Arda Erel’e ait olduğunu görünce dikkatimi çekti. Birkaç ay sonra sıkı takipçilerim’in arasına girerken ünlülerin dahi yazılarının paylaşıldığına şahit oldum. Kitaplarını çıkarırken ve yorumları okurken parayı buldu, o duyguyu insanlara geçiremez diye düşündüm, günahını aldığımı sonradan anladım.  Hâlâ milyonlara dokunan bir kalbi söz konusu.  Kendi görüşüm, yazdıklarını okurken zevk aldığım, bir o kadar da sinir bozucu geldiğini düşünmeye korktuğum sihirli sözcükleri tek tek ele almasıydı.

Eserleri:

Senin İçin, Arayış, Kendine İyi Bak, Sarsıntı…

‘Senin İçin’  kitabını okurken, “Bana omuz olacak mı sahiden?” diye düşünmeden edemedim. İlk başlarda okurken sıkılsam da sonradan sayfaları hızlıca geçmeye başlayınca zamanın farkına varamamıştım. Anlamlı cümleler çoğaldıkça, ‘Senin İçin’ başlıklı bir dünyaya adım attığında kendine dair alıntılar mutlaka görüyorsun.  Arda Erel’in eseri ile tam bütünleşmeye dururken bir ses geldi mutfaktan.

Annem: Oğlum, akşam yemeği hazır. Ekmek almaya gider misin?
Kusura bakma, Ardacığım. Gitmek zorundayım.

Yemek sonrası kaldığım yerden devam ettim tabi ki. İkinci eseri olan ‘Arayış’ı daha çok beğendim, diyebilirim. Daha özgün ve kalemi güçlenmiş gibi geldi bana. Duygularını aktarırken akıcı örnekler ve yapmış olduğu vurgularla hedefine gayet ulaşıyor. ‘Kendine İyi Bak’ adlı
eserini okumadım, okumayı düşünmüyorum. ‘Sarsıntı’ kitabının siparişi verildi. Okuduktan sonra mutlaka yorum yapacağım.

8 gün içerisinde ‘Senin İçin’ ve ‘Arayış’ kitaplarını bitirdim.

Dikkatimi çeken birkaç cümleyi sizinle paylaşmak istiyorum.
  • Söylediklerim kadarını biliyorsun. Bir de hissettirdiklerini bilsen…
  • Bir gün uyanacaksın, her şey yoluna girmiş olacak.
  •  Ne atlatılamayacak sıkıntı var ne de çözümü olmayan bir dert. Her şeyi unut, bunu unutma.
  • Ama bazen bir şey ne kadar yoksa o şey o kadar güzel. Bir gün uyanacaksın, her şey yoluna girmiş olacak. İki insanın aynı anda birbirini sevmesi mucize ama bunun sürekli ve aynı anda devam etmesi mucizenin de ötesinde.

Yazarın Eserlerini temin edebileceğiniz güvenilir siteler:

https://www.dr.com.tr/Yazar/arda-erel/s=312462

https://www.kitapyurdu.com/yazar/arda-erel/181022.html

 

Fatma Köseoğlu

Fatma Köseoğlu

Gülüşüne dokun :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İçerik Platformu